Çanakkale Çiçek Gönderimi

Çanakkale Çiçek Gönder Çanakkale çiçek gönderimi için birbirini seven ve birbirine değer veren iki insanın olması yeterlidir. Her zaman yapılan eylemler ve bu eylemlerin sonuçları için karmaşık bir sebep sonuç ilişkisi kurmak gereklidir zira dünya artık eskisi kadar basit ve kolay anlaşılır durumda değildir. Üzerinde yaşadığımız dünya her geçen gün biraz daha değişime uğramaktadır. Bunun altını biraz karıştıracak olursak hem fiziki hem de insanların mantığı gibi iki farklı okuma yapabiliriz. Biz insanların mantığı üzerinden bir okuma yaparak değişen insan yapısının düşünceye ve bu düşünce değişiminin de eylemlere olan etkisine odaklanacağız. Hep derler ya dünya eskiden daha yaşanır bir halde idi diye işte bizim zamanımızda söylenen bu cümle öbeği yıllar sonra bizlerin yaşadığı dönem içinde söylenecek.

Normal koşullar altında değişimin her zaman iyiye ve güzele doğru olması düşünülürken artık bu iyimser tavrı bünyemizde barındıramıyoruz. İnsanların giderek bencilleştiği ve bireysel yaşamın ön plana çıktığı günümüz modern yaşamında yalnızlık standart olarak tüm herkesin hayatına dahil olmaya başladı. Bireysellikle beraber gelen bencillik ve önce ben ruh hali insanlar arasındaki iletişimsizliğin zirve yaptığı noktada karmaşaya da sebep olmaya başladı zamanla. Oysa iki insan arasındaki duygu iletiminin kelimelere gerek kalmadan bir bakış veya jestle yapıldığı naif zamanları da vardı yaşadığımız dünyanın.

Hala inatla bunu yaşattırmayı isteyenlerin çabalarıyla devam ediyor belki de sorunsuz bir düzen. İşte bu düzen içerisinde birbirinden ayrı düşmüş iki insan düşünün. Özel günlerini unutmayan, önceli her zaman karşısındakine veren… bu kişiler için karşısındakini mutlu etmek kendi mutluluğu için yeterli bir sebeptir. Bir gülümsemenin verdiği hazzın kıymetini bilen insanlar sevdiklerini mutlu etmek için bir eylemde bulunacaksa da ardında herhangi bir gerekçe var ya da yok düşünmeden hareket eder. Hiç beklemediği bir anda yapılan çiçek gönder eylemi ile günün tüm enerjisini olumlu yöne çevirmek gibi bir hoşluk ve çiçek gönderimi ile duyguların birinci elden ve en güçlü şekilde iletilmesini sağlamak, sanırım yabancılaştığımız dünyanın hem kurtuluşu hem de daha güzel bir yer olması için ihtiyacı olan şey bu.